FortiGate FG-60F-BDL-950-36
FG-60F-BDL-950-36 Fortinet FortiGate 60F - security appliance - with 3 years 24x7 FortiCare phân phối bởi THIẾT BỊ MẠNG ®
FortiGate FG-60F-BDL-950-36
FortiGate FG-60F-BDL-950-36
FortiGate FG-60F-BDL-950-36 Chính hãng Sản phẩm chính hãng ®
  • Bảng thông số sản phẩm:
  • Hãng sản xuất: Fortinet
  • Dòng sản phẩm: Firewall fortigate
  • Mã sản phẩm: FG-60F-BDL-950-36
  • Nhà cung cấp: Thiết Bị Mạng
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: Chính hãng
  • Trạng thái: Còn hàng
  • Giao hàng: Toàn quốc
Để có giá ưu đãi tốt nhất, quý khách vui lòng gửi Email!
  • Đổi trả linh hoạt trong vòng 7 ngày
  • Bảo hành chính hãng trên toàn quốc
  • Sản phẩm mới 100% nguyên seal
  • Giao hàng toàn quốc các ngày trong tuần
FortiGate FG-60F-BDL-950-36, Phân phối Fortinet Firewall FortiGate FG-60F-BDL-950-36 chính hãng
FortiGate FG-60F-BDL-950-36 chính hãng
FORTIGATE 60F
Hardware Specifications
GE RJ45 WAN / DMZ Ports 2 / 1
GE RJ45 Internal Ports 5
GE RJ45 FortiLink Ports 2
GE RJ45 PoE/+ Ports x
Wireless Interface x
USB Ports 1
Console (RJ45) 1
Internal Storage x
System Performance — Enterprise Traffic Mix
IPS Throughput 1.4 Gbps
NGFW Throughput 1 Gbps
Threat Protection Throughput 700 Mbps
System Performance
Firewall Throughput
(1518 / 512 / 64 byte UDP packets)
10/10/6 Gbps
Firewall Latency (64 byte UDP packets) 4 μs
Firewall Throughput (Packets Per Second) 9 Mpps
Concurrent Sessions (TCP) 700,000
New Sessions/Second (TCP) 35,000
Firewall Policies 5,000
IPsec VPN Throughput (512 byte) 6.5 Gbps
Gateway-to-Gateway IPsec VPN Tunnels 200
Client-to-Gateway IPsec VPN Tunnels 500
SSL-VPN Throughput 900 Mbps
Concurrent SSL-VPN Users
(Recommended Maximum, Tunnel Mode)
200
SSL Inspection Throughput
(IPS, avg. HTTPS)
750 Mbps
SSL Inspection CPS (IPS, avg. HTTPS) 400
SSL Inspection Concurrent Session
(IPS, avg. HTTPS)
55,000
Application Control Throughput (HTTP 64K) 1.8 Gbps
CAPWAP Throughput (HTTP 64K) 15 Gbps
Virtual Domains (Default / Maximum) 10 / 10
Maximum Number of FortiSwitches Supported 16
Maximum Number of FortiAPs
(Total / Tunnel Mode)
30 / 10
Maximum Number of FortiTokens 500
Maximum Number of Registered FortiClients 200
High Availability Configurations Active / Active, Active / Passive, Clustering
Dimensions
Height x Width x Length (inches) 1.5 x 8.5 x 6.3
Height x Width x Length (mm) 38 x 216 x 160
Weight 1.9 lbs (0.9 kg)
Form Factor Desktop
Operating Environment and Certifications
Power Required 100–240V AC, 50–60 Hz
(External DC Power Adapter, 12 VDC)
Maximum Current 115V AC / 0.2A, 230V AC / 0.1A
Total Available PoE Power Budget N/A
Power Consumption (Average / Maximum) 17.0 W / 18.5 W
Heat Dissipation 63.1 BTU/hr
Operating Temperature 32–104°F (0–40°C)
Storage Temperature -31–158°F (-35–70°C)
Humidity 10–90% non-condensing
Noise Level Fanless 0 dBA
Operating Altitude Up to 7,400 ft (2,250 m)
Compliance FCC Part 15 Class B, C-Tick, VCCI, CE, UL/cUL, CB
Certifications ICSA Labs: Firewall, IPsec, IPS, Antivirus, SSL-VPN
Bản quyền phần mềm và dịch vụ FortiGate 60F